• Tel: (0552)603 0050
Open

Beni Tanıyın

Gerçek metobolizma hızını ölçerek ; beslenme programınızı hazırlıyoruz.

Beni Tanıyın

Hakkımda

Hakkımda

Diyetisyen Zeynep ALTUNCU

2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü burslu olarak kazandı. 2019 yılı itibariyle lisans hayatını başarıyla tamamlayıp, şu anda Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans eğitimi ile akademik hayatına devam etmektedir.

 

Üniversite eğitimi süresince

İstanbul Tıp Fakültesi hastahanesinde Klinik Yetişkin Beslenmesi,

Yetişkin hastalıklarında diyet tedavisi, obezite, diyabet, onkoloji, kadın hastalıkları, dahiliye, poliklinik, hemodiyaliz ve nütrisyon alanlarında,

İstanbul Tıp Fakültesi hastahanesinde Klinik Çocuk Beslenmesi,

İstanbul Tıp Fakültesi hastahanesinde Pediatrik Metabolizma Hastalıkları bölümünde,

İstanbul Tıp Fakültesi hastahanesinde Mutfağında Kurum Beslenmesi ve Hastane mutfağında menü planlama, sanitasyon/HACCP, personel yönetimi,

Tem-AŞ GIDA Toplu Yemek ve Catering Firmasında Kurum Beslenmesi,

Yekbu Köseoğlu Beslenme ve Diyet Danışmalığı Merkezi,

Hilal Çatalkaş Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezinde stajlarını tamamladı.

 

Lisans eğitimi süresince “Yetişkinlerde Et ve Et Ürünlerinin Tüketiminin Değerlendirilmesi” üzerine çalışıp araştırma makalaesini kaleme aldı.

Üniversitede bitirme tezi olarak “Yetişkin Bireylerde Beslenme Durumlarına ve Depresyon Belirtilerine Göre Bağırsak Sağlığının İncelenmesi” konusunu ve bu alanda detaylı seminer sunumunu hazırladı.

Obezite ve diyabet diyetisyenliği, onkoloji, enteral-parenteral, bariatrik cerrahi, anne-çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi ve bağırsak hastalıkları alanında ki kurslar başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı.

 

En büyük hedefleri arasında diyeti bir yaşam biçimi haline getirerek danışanlarını hayatları boyunca sağlıklı yaşama adapte etmeye çalışmak olan Zeynep Altuncu, bu konuda danışanlarının en büyük destekçisi. Sağlıklı beslenmeyi akademik bilgilere dayanarak bireylere öğretmek, bireylerin yaşam kalitesini artırmak, birçok hastalığa yakalanmadan koruyucu tedavi ile fiziki ve ruh sağlığı bir bütün olan bireyleri topluma kazandırmak çalışma sürecinin başında geliyor.

Temmuz 2019 itibariyle online olarak danışan takip sürecine başladı. Her geçen gün hızla artan danışan sayısına daha kaliteli hizmet vermek adına Zeynep Altuncu Diyet Danışmanlık Merkezini kurmuş ve burada danışanlarına hizmet vermeye devam etmektir.

1254

Mutlu Diyet

145

Tanıtım

501

Uygulama

2314

Çalışma Saati

1520

Sonuç

Diyet Programı

Tüm Merak Ettiklerinizi Sorabilirsiniz.

Kişiye Özel Diyet Programımızla Tanışmanızı Bekliyorum…

Sebzeler 70%
Meyve 95%
Protein 90%
Günlük Oran 80%

Sağlıklı Beslenme; sağlığı korumak geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almaktır.

İdeal kiloya ulaşma süreci, kişinin kilo alımına neden olan beslenme alışkanlıklarının ve yaşam biçiminin değiştirilmesi gibi birçok aşamayı kapsar. Ancak kilo verdikten sonra da her şey bitmiş sayılmaz. İdeal kiloyu koruma, yani kilo kontrolü süreci de bu aşamada devreye girecek olan ve uzun bir zamana yayılması gereken bir diğer süreçtir.

Yaşam kalitesini düşüren ve ölüm nedenlerinin başında yer alan kalp damar hastalıklarının başlıca risk faktörleri; hipertansiyon (yüksek tansiyon), kanda artmış LDL-Kolesterol (kötü kolesterol, düşük dansiteli lipoprotein) ve trigliserit düzeyleri, HDL-Kolesterol (iyi kolesterol, yüksek dansiteli lipoprotein)’nin düşük olması, sigara, diyabet ve şişmanlıktır.

Anne sütü bebek için en uygun besindir. Sağlıklı bir anne günde ortalama 700 – 800ml süt salgılamaktadır. Emzirme döneminde süt salgılanması kadının normal gereksinmesinden daha fazla enerji, protein, vitamin ve mineralleri almasını gerektirir. Emziren annenin salgıladığı sütteki enerjinin önemli bir kısmı yediklerinden sağlanmaktadır.